DVD Filmy
Databáze - filmy na DVD - DVD obaly - popisy - názory

 DVD Filmy : # A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z   V kině : Filmy v kinech   Blu-ray : Blu-ray Filmy

Novinky
Filmový věstník na email:

Nové filmy a soundtracky
zasílatukončit

Filmy řazeny sestupně dle uvedení do prodeje

Adéla Ještě Nevečeřela

Adéla Ještě Nevečeřela Hrají: Michal Dočolomanský, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Ladislav Pešek, Václav Lohniský, Naďa Konvalinková, Květa Fialová, Olga Schoberová, Martin Růžek
Režie: Oldřich Lipský
Žánr: Komedie
Detail filmu: Adéla Ještě Nevečeřela


Mistrovská parodie na rodokapsové detektivky. Detektivní komedie ADÉLA JEŠTĚ NEVEČEŘELA líčí souboj světově proslulého a nepřekonatelného detektiva Nicka Cartera (Michal Dočolomanský) a ďábelským botanikem baronem von Kratzmarem (Miloš Kopecký) a jeho masožravou rostlinou ADÉLOU. Scénárista Jiří Brdečka a režisér Oldřich Lipský se spolu sešli nad scénářem a z jejich spolupráce vznikl slavný Limonádový Joe. Tentokrát zvolili pro svou komedii jiný žánr, jiné prostředí a objektem jejich parodie se stal jiný typ pokleslé literatury, totižrodokaps.


Adriana

Adriana Režie: Miloslav Šmídmajer
Žánr: Dokumentární
Detail filmu: Adriana


ADRIANA - Filmový portrét ADRIANY SKLENAŘÍKOVÉ + super bonus INSPIRACE (60 min.). ADRIANA - Aféry? Skandály? Divoké večírky a popularita za každou cenu? To byste u topmodelky ADRIANY Sklenaříkové - Karembeu jen velmi těžko hledali. Tajemství její výjimečnosti tkví jinde. Dokument Miloslava Šmídmajera o jejím životním příběhu vám toto tajemství odhalí ... (80 min.). + super bonus ADRIANA Sklenaříková: INSPIRACE. - Jak prorazit ve světě modelingu, dosáhnout na vrchol, co bylo nejtěžší v začátcích, jakými zkouškami musela projít, co všechno se naučit ... Naprostou upřímnost, s jakou vypráví ADRIANA o zákulisí své profese a úspěchu, její cenné rady a postřehy ocení nejen dívky, které touží po kariéře modelky, ale i ženy, které něco chtějí něco dokázat a být přiatžlivé. (60 min.)


Babí Léto

Babí Léto Hrají: Stella Zázvorková, Vlastimil Brodský, Ondřej Vetchý, Jiří Lábus, Zita Kabátová, Simona Stašová, Stanislav Zindulka, Petra Špalková
Režie: Vladimír Michálek
Žánr: Komedie
Detail filmu: Babí Léto


BABÍ LÉTO - film o přátelství, lásce a neumírání Tragikomický příběh mladého pětasedmdesátníka, věčného snílka, pábitele a recesisty, který na rozdíl od své milované, ustarané manželky, se odmítá smířit s údělem rezignujícího stáří a žije svůj život jako nikdy nekončící výzvu, v níž každý den se pro něho stává báječnou příležitostí k novému dobrodružství. Spolu se svým věrným kamarádem z operety přenáší divadelní role do života a splňuje si tak své nesplněné sny. Vystupuje jako emeritní člen Metropolitní opery, který kupuje zámky, jako revizor, horolezec a dobrodinec. V řadě vděčných komických situací, plných jemného i černého humoru, válčí s manželkou o svou bezstarostnost a nezávislost, s níž vždy znova dokazuje, co je to UMĚNÍ ŽÍT. Tento film o přátelství, lásce a neumírání je věnovám Vlastimilu Brodskému.


seznamka

Balada Pro Banditu

Balada Pro Banditu Hrají: Boleslav Polívka, Miroslav Donutil, Iva Bittová, Jiří Pecha, Blanka Rudová, Martin Havelka, František Derfler, Gustav Opočenský, Evelyna Steimarová, Pavel Nový, Pavel Zatloukal
Režie: Vladimír Sís
Žánr: Hudební
Detail filmu: Balada Pro Banditu


BALADA PRO BANDITU - slavný muzikál DIVADLA NA PROVÁZKU. Režisér Vladimír Sís natočil svůj film BALADA PRO BANDITU, oscilující mezi pohádkou, baladou a trampským muzikálem, podle stejnojmenné úspěšné inscenace brněnského DIVADLA NA PROVÁZKU a kromě některých scénických postupů převzal i základní herecké obsazení. V roli NIKOLY ŠUHAJE se představuje výborný Miroslav Donutil, ERŽIKU půvabně ztvárnila zpěvačka Iva Bittová.


Bílá Paní

Bílá Paní Hrají: Irena Kačírková, Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký, Jiřina Bohdalová, Vlasta Chramostová, Josef Bek, Čestmír Řanda, Václav Voska
Režie: Zdeněk Podskalský
Žánr: Komedie
Detail filmu: Bílá Paní


BÍLÁ PANÍ - satirická - tak trochu duchařská - veselohra Zdeňka Podskalského. Veselohra BÍLÁ PANÍ byla natočena podle povídky Karla Michala ze sbírky Bubáci na všední den. Autor povídky spolupracoval s režisérem na scénáři filmu. Svou satirickou - tak trochu duchařskou - veselohru namířili proti těm nedostatkům v našem životě, které by měly být odstraňovány lidmi, a ne "dobrými duchy". A tak tedy: Vesnicí Komonice s přilehlým hradem ořese nezvyklá událost. Perchta z Borštejna, paní tamního hradu, jinak také BÍLÁ PANÍ komonická, sestoupila z obrazu, aby na prosbu staré výminkářky udělala v jejich chaloupce vodovod. (ČB)


Bob a Bobek 1

Bob a Bobek 1 Režie: Václav Bedřich
Žánr: Animovaný
Detail filmu: Bob a Bobek 1


BOB a BOBEK - KRÁLÍCI Z KLOBOUKU. Klobouk kouzelníka Pokustona není obyčejný klobouk. Bydlí v něm totiž dva králíci - BOB a BOBEK. BOB je sice velmi chytrý a přičinlivý, ale zdaleka není tak šikovný a nápaditý jako menší BOBEK. Oba se každé ráno vydávají z kouzelníkova klobouku prožít komická dobrodružství a veselé příhody. Seriál je určen dětem již od tří let. 1. Na ulici. 2. Na zahradě. 3. S koloběžkou. 4. Truhláři. 5. U pumpy. 6. Na bruslích. 7. Na stavbě. 8. Ve vzduchu. 9. Na útěku. 10. Na moři. 11. Ve škole sportu. 12. Na výletě. 13. Na koncertě.


Bob a Bobek 2

Bob a Bobek 2 Režie: Václav Bedřich
Žánr: Animovaný
Detail filmu: Bob a Bobek 2


BOB a BOBEK - KRÁLÍCI Z KLOBOUKU 2. Další veselé příběhy dvou oblíbených KRÁLÍKů, malého BOBKA a většího BOBA, kteří každé ráno vyrážejí z KLOBOUKU kouzelníka Pokustona za prací a dobrodružstvím. 1. Za rohem. 2. V ZOO. 3. Se stěhují. 4. V restauraci. 5. Hlídači v parku. 6. Na letišti. 7. Na parníku. 8. V lese. 9. Na lehkoatletických závodech. 10. Na horách. 11. Na diskotéce. 12. Bez klobouku. 13. U moře.


Bob a Bobek 3

Bob a Bobek 3 Režie: Václav Bedřich
Žánr: Animovaný
Detail filmu: Bob a Bobek 3


BOB a BOBEK - KRÁLÍCI Z KLOBOUKU 3. Další pokračování, již třetí, veselých příběhů dvou oblíbených KRÁLÍKů BOBA a BOBKA, kteří bydlí v klobouku kouzelníka Pokustona akaždé ráno po rozcvičce se vydávají prožít nová dobrodružství. 1. Šťastní výherci. 2. Čistí okna. 3. Zachránci. 4. V manéži. 5. Opraváři televizorů. 6. V galerii. 7. V balónu. 8. V lázních. 9. Na pouti. 10. Při povodni. 11. Ve službách vědy. 12. Návštěva z vesmíru. 13. Na ostrově.


Bob a Bobek 4

Bob a Bobek 4 Režie: Ivo Hejcman
Žánr: Animovaný
Detail filmu: Bob a Bobek 4


BOB A BOBEK - KRÁLÍCI Z KLOBOUKU 4. - NA CESTÁCH. Klobouk kouzelníka Pokustona není obyčejný klobouk. Bydlí v něm totiž dva králíci - BOB A BOBEK. BOB je sice velmi chytrý a přičinlivý, ale zdaleka není tak šikovný a nápaditý jako menší BOBEK. Oba se každé ráno vydávají z kouzelníkova klobouku prožít komická dobrodružství a veselé příhohy. Seriál je určen pro děti od tří let. 1. Jak začali létat. 2. V supermarketu. 3. Hvězdy reklamy ... 4. Letecký den. 5. Den dobrých skutků. 6. Růžena. 7. Cesta na jih. 8. Zahradníci v Africe. 9. Putování s velbloudem. 10. Jezero krokodýlů. 11. Napříč Afrikou. 12. Rozloučení s Afrikou.


Bob a Bobek 5

Bob a Bobek 5 Režie: Ivo Hejcman
Žánr: Animovaný
Detail filmu: Bob a Bobek 5


BOB A BOBEK - KRÁLÍCI Z KLOBOUKU 5. - NA CESTÁCH. Klobouk kouzelníka Pokustona není obyčejný klobouk. Bydlí v něm totiž dva králíci - BOB A BOBEK. BOB je sice velmi chytrý a přičinlivý, ale zdaleka není tak šikovný a nápaditý než menší BOBEK. Oba se každé ráno vydávají z kouzelníkova klobouku prožít komická dobrodružství a veselé příhody. Seriál je určen pro děti od tří let. 1. New York. 2. Las Vegas. 3. Mezi indiány. 4. Na Měsíci. 5. Na Bobří řece. 6. V aréně. 7. Amazonka. 8. Bermudský trojúhelník. 9. Poklad Aztéků. 10. Na divokém západě. 11. Šaman.


Bob a Bobek 6

Bob a Bobek 6 Režie: Ivo Hejcman
Žánr: Animovaný
Detail filmu: Bob a Bobek 6


BOB A BOBEK 6 - NA CESTÁCH. Klobouk kouzelníka Pokustona není obyčejný klobouk. Bydlí v něm totiž dva králíci - BOB a BOBEK. BOB je sice velmi chytrý a přičinlivý, ale zdaleka není tak šikovný a nápadítý než menší BOBEK. Oba se každé ráno vydávají z kouzelníkova klobouku prožít komická dobrodružství a veselé příhody. 19 epizod: 1. Na Bobří řece. 2. V aréně. 3. Amazonka. 4. Bermudský trojúhelník. 5. Poklad Aztéků. 6. Na divokém západě. 7. Šaman. 8. Medvěd. 9. Nasca. 10. Mexiko. 11. Na výletní lodi. 12. Dobrodružství s delfínem. 13. V zemi vycházejícího slunce. 14. Tibet. 15. Rajský ostrov. 16. Trosečníci. 17. Opuštěný tučňák. 18. Indie. 19. Mount Everest.


Bony a Klid

Bony a Klid Hrají: Tomáš Hanák, Veronika Jeníková, Josef Nedorost, Roman Skamene, M Kopečný, Jan Potměšil
Režie: Vít Olmer
Žánr: Kriminální/detektivka
Detail filmu: Bony a Klid


BONY A KLID - Radek John a Vít Olmer. Mladý automechanik Martin Holec přijíždí z Mladé Boleslavi sehnat marky, za něž chce se svými kamarády vylepšit místní diskotéku. Je však podveden a proto se vrací zpět pro své ztracené peníze. Dostane se do sporu s pražskými překupníky, kde se ho ujme mladá blondýnka Eva. Při dalším setkání přijme parta veksláků Martina mezi sebe a začíná mu nový, velmi lákavý, ale velmi nebezpečný život.


Brak

Brak Hrají: Jiří Korn, Miroslav Moravec, Bára Štěpánová, Jan Plouhar, Rudolf Máhrla, Vladimír Škultéty, Ondřej Nosálek, Hana Holišová, Paula Wild, Michael Viktořík, Jakub Šafránek
Režie: Karel Spěváček
Žánr: Nezařazeno
Detail filmu: Brak


BRAK - jak to dopadá, když rodiče odjedou a mládež se snaží zpříjemnit život ... Karel, Petr a Honza jsou nejlepší kamarádi, kteří spolu tráví většinu volného času. Nejčastěji se jen tak poflakují po venku nebo vysedávají po hospodách. Jednou je ale překvapí náhlý odjezd Honzových rodičů do Francie. Hned využívají možnosti a uspořádají si pánskou jízdu. A co by to bylo za večírek, kdyb na něm nehrála hudba, nepil se alkohol a nevykouřilo pár jointů. Toto vše má za následek, že si pozvou milou prostitutku Nicol, aby jim celý večer zpříjemnila svým ženským půvabem. Ale neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A tak se celá pánská jízda během několika okamžiků mění pro tři kamarády v noční můru, do které se zaplete nejen Nicol, ale i její drsný pasák Iggi, přitroublý poslíček s pizzou, Karlova přítelkyně Adéla, která zrovna nemá šťastný den a dokonce i nájemný vrah, po kterém pase policie nejen v naší republice. Situace potřebuje nějaké rychlé řešení, protože návrat rodičů se blíží. Tato hrozba je však zanedbatelná proti šlamastyce, do které se hrdinové ve snaze vše zachránit namáčejí čím dál víc.


Broučci 1

Broučci 1 Režie: Vlasta Pospíšilová
Žánr: Loutkový
Detail filmu: Broučci 1


Loutkový příbeh BROUČKů podle knihy Jana Karafiáta. BROUČCI se seznamují se životem kolem sebe, postupně objevují svět a své místo v něm - život rodiny, kamarády, práci, odpuštění, smíření, žárlivost i věrnost. Prostřednictvím vyprávěného příběhu jsou dětem nabídnuty morální lidské hodnoty. Tvůrcům se podařilozachovat poezii i ducha Karafiátovy knihy a zárověň jí přizpůsobit současné dětské psychice a pohledu na svět. Kouzelný příběh, který rozvíjí dětskou fantazii. Dvanáct sedmiminutových epizod vypravuje příběh rodiny BROUČKů a jejich přátel. 1. Narodil se BROUČEK. 2. Byl podzim ... 3. Loučení. 4. A byla zima ... 5. A bylo jaro ... 6. Šťastnou cestu, BROUČKU! 7. BROUČKůVsmutný návrat. 8. S BROUČKEM je zle. 9. Do nebíčka - do peklíčka. 10. BROUČKOVY tajnosti. 11. A měli se rádi. 12. Velká rodina.


Broučci 2

Broučci 2 Režie: Vlasta Pospíšilová
Žánr: Loutkový
Detail filmu: Broučci 2


Další pokračování oblíbeného seriálu BROUČKů. BROUČCI - DOBRODRUŽSTVÍ NA PASECE 1. Jak Skok a Kuk spadli na paseku. 2. Jak Skoka a Kuka překvapila povodeň. 3. Jak Skok a Kuk zachránili mušku. 4. Jak se Skok ztratil. 5. Jak hledali Skoka. BROUČKOVA RODINA 1. BROUČCI a berušky se hněvají. 2. Janínek v mlze. 3. BROUČCI staví dům. 4. BROUČCI z roští. 5. O brouku Kradačovi. 6. Svatojánek neposlouchá. 7. Kde je Svatojánek s Janíkem? 8. Bloudění. 9. Shledání.


Co Je Vám Doktore

Co Je Vám Doktore Původní název: Co je vám, doktore?
Hrají: Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jan Hraběta, Ondřej Pavelka, Karel Brožek, Jitka Asterová, Bronislav Poloczek, Ivona Krajčovičová, Ferdinand Krůta
Režie: Antonín Máša
Žánr: Komedie
Detail filmu: Co Je Vám Doktore


CO JE VÁM, DOKTORE? Zdeněk Svěrák v komedii o cestě na Onen Svět a kotrmelcem zpátky. Zubař Bohouš Burda je přirozený optimista, jenž neztrácí humor ani v situacích, které jeho okolí nezvládá. Pozvolna si však začíná uvědomovat nejen blížící se stáří, ale hlavně nesmyslnost neustálého pachtění se po majetku a horečného spěchu doby. Touží po návratu k přírodě, po idyle, kdy život nekomplikovaly vymoženosti moderní techniky a kdy se ženy staraly o domácnost a o děti. Jeho manželka Blanka je však technokratická, racionálně uvažující žena a práce pro ni znamená úplně všechno. Když pak Bohouš potká mladou Terezu, zdá se mu, že by mohl začít znovu a jinak ...


Což Takhle Dát Si špenát

Což Takhle Dát Si špenát Hrají: Stella Zázvorková, František Filipovský, Josef Somr, Vladimír Menšík, Jiří Sovák, Petr Kostka, Iva Janžurová, Jaroslava Obermaierová, Juraj Herz, Čestmír Řanda, Eva Trejtnarová - Hudečková, Jiří Lír, Michal Kocourek, Ondřej Hach
Režie: Václav Vorlíček
Žánr: Komedie
Detail filmu: Což Takhle Dát Si špenát


COŽ TAKHLE DÁT SI ŠPENÁT = bláznivá komedie Václava Vorlíčka. Vedoucí kosmetického salónu v hotelu Imperial Netušil seznámí dva meloucháře Lišku a Zemánka s pracovníkem výzkumného ústavu docentem Mlejnkem, který právě zkonstruoval přístroj na regeneraci starších dojnic. Mlejnek s Netušilem mají svůj plán. Melouchářimají instalovat přesnou kopii přístroje v kosmetickém salónu, kde bude Netušil za valuty vracet ztracené mládí bohatým turistkám. Nový vynález má ale háček - ozářený objekt nesmí požít v kritické době ŠPENÁT ...


Černí Baroni 3 Disky

Černí Baroni  3 Disky Původní název: Černí baroni
Hrají: Boleslav Polívka, Petr Nárožný, Karel Heřmánek, Pavel Liška, Lukáš Vaculík, Vítězslav Jandák, Oldřich Kaiser, Radek Holub, Zdeněk Junák, Václav Chalupa, Tomáš Töpfer, Martin Kubačák, Václav Svoboda, Andrej Hryc, Karol Csino, Karel Greif, Ct
Režie: Juraj Herz
Žánr: Komedie
Detail filmu: Černí Baroni 3 Disky


ČERNÍ BARONI (seriál) - 3 DVD. Čo bolo, to bolo ... Major Terazky vede svůj šik pétépáků od průšvihu k průšvihu, vstříc světlým zítřkům ... Nový český seriál České televize ČERNÍ BARONI se odehrává v neradostných padesátých letech dvacátého století a je napsaný podle populárních knih Miloslava Švandrlíka - ČERNÍ BARONI ANEB VÁLČILI JSME ZA ČEPIČKY, Říkali mu Terazky, Pět sekyr Poručíka Hamáčka, Lásky ČERNÉHO BARONA, Terazky na hrad, ČERNÝ BARON od Botiče a Kam kráčíš, Kefalíne? Disk 1: 1. TERAZKY PŘICHÁZÍ. 2. PODRAZ. 3. NÁMLUVY. 4. ŠKODNÁ. (240 min.) Disk 2: 5. VDOVA PO HRDINOVI. 6. SPIKNUTÍ. 7. LOUČENÍ. 8. SLAVNOSTNÍ UVÍTÁNÍ. (230 min.) Disk 3: 9. ZABIJAČKA. 10. ŽENY A ZPĚV. 11. VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA. (180 min.) + bonusy - 50 min.


České Himalájské Dobrodružství 4 Disk

České Himalájské Dobrodružství  4 Disk Původní název: České himálajské dobrodružství
Režie: Zdeněk Gawlík
Žánr: Dokumentární
Detail filmu: České Himalájské Dobrodružství 4 Disk


ČESKÉ HIMÁLAJSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ ... na nejvyšších HIMÁLAJSKÝCH vrcholech. V aréně 14. nejvyšších hor světa. Historie dobývání čtrnácti nejvyšších HIMÁLAJSKÝCH vrcholů ČESKÝMI horolezci. Pořadem provází ČESKÝ horolezec a pokořitel osmi ze čtrnácti osmitisícovek JOSEF RAKONCAJ. Cyklus České televize.


Čt Extraliga Ledního Hokeje

Čt Extraliga Ledního Hokeje Původní název: ČT Extraliga led. hokeje 2002/3
Režie: Karel Jonák
Žánr: Sportovní
Detail filmu: Čt Extraliga Ledního Hokeje


ČT EXTRALIGA LEDNÍHO HOKEJE 2002/2003 - Již na DVD !!! ČESKÝ TELECOM EXTRALIGA LEDNÍHO HOKEJE - průběh celého ročníku. Přehled základní části ligy play off České pojišťovny, Hráčské statistiky. Baráž o postup do ligy.


Čtyři Vraždy Stačí Drahoušku

Čtyři Vraždy Stačí Drahoušku Původní název: Čtyři vraždy stačí, drahoušku
Hrají: Josef Kemr, František Filipovský, Jiřina Bohdalová, Lubomír Lipský, Lubomír Kostelka, Iva Janžurová, Marie Rosůlková, Jan Libíček, Karel Effa, Viktor Mauer, Josef Hlinomaz, Jaroslav Moučka, Vlastimil Hašek, Zdeněk Srstka, František Peterka,
Režie: Oldřich Lipský
Žánr: Komedie
Detail filmu: Čtyři Vraždy Stačí Drahoušku


Miliónový šek a dvě gangsterské bandy ... ČTYŘI VRAŽDY STAČÍ, DRAHOUŠKU ... Dvě gangsterské bandy usilují uloupit šek na milión dolarů, který převáží dr.James Porter. Do loupežnické hry je vtažen nic netušící učitel Georg Camel snažící se upoutat pozornost svých žáků, kteří však dávají přednost comicsovému seriálu. Úspěch nemá ale ani u redaktorky Sabriny ze společenské rubriky. Ta si jej nevšímá až do chvíle, než se odehraje mnoho nelítostných situací v Camelově podnájmu, kde stařičká bytná pronajala další místnosti gangsterské skupině.


Dědictví Aneb Kurvahošigutentag

Dědictví Aneb Kurvahošigutentag Původní název: Dědictví aneb kurvahošigutntag
Hrají: Boleslav Polívka, Miroslav Donutil, Ivana Chýlková, Jiří Pecha, Dagmar Veškrnová, Anna Pantůčková, Jozef Króner, Karel Gott, Ján Sedal, Leoš Suchařípa, Pavel Zatloukal, Pavel Brichta, Břetislav Rychlík, Šárka Vojtková
Režie: Věra Chytilová
Žánr: Komedie
Detail filmu: Dědictví Aneb Kurvahošigutentag


DĚDICTVÍ ANEB KURVAHOŠIGUTNTAG - příběh o tom, jak dokáže člověka změnit nenadálé štěstí. Bohuš Stejskal žije v malé moravské vesnici v domku na spadnutí. Své dny tráví jako řada jiných buď v práci nebo v hospodě. Jednoho dne však dojde k události, která od základů změní jeho život ... do vsi přijíždí advokát, aby mu ooznámil, že díky restituci připadne obrovský majetek po otci. Bohuš se stává milionářem ... Náhlý přerod se neobejde bez komplikací a Bohuš se se svým novým postavením ne vždy snadno sžívá. Běh událostí má čím dál rychlejší spád a zdá se, že již probíhá zcela nezávisle na Bohušově vůli ... Moravská komedie vzniklá v osvědčené spolupráci režisérky Věry Chytilové a Bolka Polívky.


Divadlo Járy Cimrmana 1 Akt

Divadlo Járy Cimrmana 1 Akt Hrají: Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jan Hraběta, Jaroslav Weigel, Miloň Čepelka
Režie: Ladislav Smoljak
Žánr: Komedie
Detail filmu: Divadlo Járy Cimrmana 1 Akt


DIVADLO JÁRY CIMRMANA - AKT - hra se zpěvy a tanci. Slovo upravovatele: Jednoaktová hra "Úžas žandarma Kovandy", kterou uvádíme pod kratším názvem "AKT", byla napsána v letech 1910-11. Za CIMRMANOVA života byla provedena pokud víme, pouze jednou, a to v r. 1913 u příležitosti otevření restaurace Labuť v Tanvaldu. Hra se zdála tehdejším divákům cynická, vulgární, nepravděpodobná a málo vlastenecká, takže zcela propadla. Při vzpomínkovém projevu nad hrobem Ladislava Stroupežnického CIMRMAN řekl: "Moje dramata, Mistře, setkávají se s ještě hlubším nepochopením než vaši Naši furianti. Já však věřím, že náš národ si nakonec jako vždycky dá říci a oba nás pochopí". Jeho slova se naplnila až naší premiérou v roce 1967 na jevišti Malostranské besedy. Má adaptace posunula hru do současnosti, jinak jsem nedělal podstatnějších změn, až na dva případy: místo "bouchnu" dávám výstižnější "praštím" a místo Žílova zvolání "Chlapci, táhněte zase po svých" dávám výmluvnější "Chlapci, mám z vás radost". Zdeněk Svěrák.


Divadlo Járy Cimrmana 10 švestka

Divadlo Járy Cimrmana 10 švestka Hrají: Ladislav Smoljak, Petr Brukner, Jan Kašpar, Bořivoj Penc, Václav Kotek, Genadij Rumlena, Petr Reidinger
Režie: Ladislav Smoljak
Žánr: Komedie
Detail filmu: Divadlo Járy Cimrmana 10 švestka


ŠVESTKA - jevištní sklerotikon. Když hovoříme o hře ŠVESTKA, nesmíme opomenout jednu důležitou okolnost: je to hra o stáří a její umělecká úroveň je bohužel poznamenána i stářím jejího autora. Dialogy nejsou tak hutné, jak jsme byli u CIMRMANA zvyklí, jsou jakoby roztěkané, často opouštějí dějová řečiště a tvoří slepé laguny, odkud není návratu. Také vtipy už zdaleka nemají tu brizanci jako za mlada. Ale je to hra cenná právě tím, že v ní dramatik prozkoumal, jak se zralý věk podepíše na lidské duši, řeči a myšlenkové potenci.


Divadlo Járy Cimrmana 2 Hospoda Na Mýtince

Divadlo Járy Cimrmana 2 Hospoda Na Mýtince Hrají: Zdeněk Svěrák, Miloň Čepelka, Ladislav Smoljak, Václav Kotek
Režie: Ladislav Smoljak
Žánr: Komedie
Detail filmu: Divadlo Járy Cimrmana 2 Hospoda Na Mýtince


DIVADLO JÁRY CIMRMANA - HOSPODA NA MÝTINCE - opereta s výpravou a kostýmy. U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského "Riesenradu" byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Obeslal ji také Čech JÁRACIMRMAN, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem "Proso". Díky své snad jediné záporné vlastnosti - drobnému škudlilství - nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby sigeniální operetní fresku doslova rozbrali. Vědecký tým českých cimrmanologů dokazuje po mnoha desetiletích, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Pojizeřan CIMRMAN. Výsek z operety "Proso" (sedmina původního díla!) uváděný pod názvem "HOSPODA NA MÝTINCE" dává tušit, jak monumentální musel být CIMRMANůV vyloupený sedminásobek.


Divadlo Járy Cimrmana 3 Vyšetřování Ztráty Třídní Knihy

Divadlo Járy Cimrmana 3 Vyšetřování Ztráty Třídní Knihy Hrají: Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jaroslav Weigel, Miloň Čepelka
Režie: Ladislav Smoljak
Žánr: Komedie
Detail filmu: Divadlo Járy Cimrmana 3 Vyšetřování Ztráty Třídní Knihy


DIVADLO JÁRY CIMRMANA - VYŠETŘOVÁNÍ ZTRÁTY TŘÍDNÍ KNIHY - dosud nevyřešená otázka. CIMRMAN jako pedagog byl požádán, aby zpracoval do Kapesní učebnice c.k. poddůstojnického sboru heslo Země česká. V té době znal Čechy jen z mapy rakousko-uherského mocnářství v měřítku 1:500 000. Napsal: "Zemi českou co do jejího povrchu lze charakterizovatijako hory, doly, černý les. Mezi Sušicí a Pískem je poušť. Severně od města Kouřim táhnou se rozsáhlé tabákové plantáže až ke kuřácké metropoli Šluknov. Zkamenělé výměšky vyhynulých mamutů dolují pilní Čechové v okolí Veltrus. Za zmínku stojí též okultistické doupě Duchcov a letovisko jihočeských zbohatlíků Prachatice. Léčbou štítné žlázy jsou známy lázně Volary. Český ráj je krajem nudistů. Zdejší adamité a evité chodí zde, jak je Pánbůh stvořil, oděni jen tu a tam, nedbajíce církevních pohrůžek z Mnichova Hradiště. Své centrum, památný to hrad, pojmenovali si nudisté českým názvem pro krásnou ženu: Kost". Zůstává dodnes tajemstvím, zda JÁRA CIMRMAN přispěl takto do příručky z pouhé neznalosti, či zda byl veden úmyslem rozložit poddůstojnický sbor aznemožnit mu případné operace na českém území.


Divadlo Járy Cimrmana 4 Vražda V Salonním Coupé

Divadlo Járy Cimrmana 4 Vražda V Salonním Coupé Hrají: Miloň Čepelka, Ladislav Smoljak, Jaroslav Weigel, Pavel Vondruška, Genadij Rumlena
Režie: Ladislav Smoljak
Žánr: Komedie
Detail filmu: Divadlo Járy Cimrmana 4 Vražda V Salonním Coupé


DIVADLO JÁRY CIMRMANA - VRAŽDA V SALONNÍM COUPÉ - detektivní hra. V luxusně zařízeném SALONNÍM COUPÉ mezinárodního rychlíku cestují tři pasažéři: slavný český policejní inspektor Václav Trachta, průmyslník Meyer, který vyrábí všechno pro zahřátí (kožichy, rum, šamotové cihly), a továrník Bierhanzel, výrobce masti pro houstnutí vlasů. Ve stanici Istambul přibude k této trojici inspektorův žák, policejní praktikant Jindřich Hlaváček, dokončující svou diplomovou práci o vlakové kriminalistice. Cesta probíhá klidně až do chvíle, kdy továrníka Bierhanzela rozbolí zub. Vlakový steward - jakýsí konduktér pro boháče - přispěchá se šlapací vrtačkou a továrník se po zákroku cítí mnohem lépe. Záhy bolest pomine úplně, neboť Bierhanzel zemře. Takto efektně otevřel JÁRA CIMRMAN svou detektivní hru "VRAŽDA V SALONNÍM COUPÉ", v níž zúročil své zkušenosti z policejní služby na vídeňské "čtyřce". O jeho kriminální a kriminalistické kariéře nás poučí série fundovaných přednášek, polemizujících s rakouským středoškolským profesorem E. Fiedlerem.


Divadlo Járy Cimrmana 5 Němý Bobeš

Divadlo Járy Cimrmana 5 Němý Bobeš Hrají: Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jan Hraběta, Bořivoj Penc, Genadij Rumlena, Jaroslav Weigel
Režie: Ladislav Smoljak
Žánr: Komedie
Detail filmu: Divadlo Járy Cimrmana 5 Němý Bobeš


NůMÝ BOBEŠ aneb ČESKÝ TARZAN. To, co se stalo s CIMRMANOVOU hrou NůMÝ BOBEŠ, je výsledkem střetnutí dvou myšlenkých živlů: nezkrotného tvořivého pudu umělcova se stejně nezkrotným pudem malého českého samozásobitele. Zatím co na jedné straně vidíme obdivuhodné úsilí poznat a ztvárnit svět a dobrat se podstaty lidského konání, na druhé straně setkáváme se jen s přízemní snahou nasušit na zimu pár hub. V případě NůMÉHO BOBŠE ten malý, zapšklý svět Josefa Padevěta bohužel vítězí. Smyslem naší práce bylo napravit, co se dá. Část vzácného díla jsme zachránili, část je již nenávratně ztracena. Kdyby se nám však podařila jediná věc, byli bychom spokojeni. Totiž, aby si každý divák po zhlédnutí našeho představení řekl: "A co já? Na čem já suším houby?" Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák


Divadlo Járy Cimrmana 6 Posel Z Liptákova

Divadlo Járy Cimrmana 6 Posel Z Liptákova Hrají: Ladislav Smoljak, Jaroslav Weigel, Miloň Čepelka, Petr Brukner
Režie: Ladislav Smoljak
Žánr: Komedie
Detail filmu: Divadlo Járy Cimrmana 6 Posel Z Liptákova


POSEL Z LIPTÁKOVA - seminář a dvě jednoaktové hry POSEL SVĚTLA a VIZIONÁŘ. Dvěma osobními automobily se vydal tým pražských cimrmanologů do LIPTÁKOVA v Jizerských horách, aby prozkoumal drsný kraj CIMRMANOVA stáří. Již sama cesta byla dobrodružstvím, ale její výsledek stál za to. V restauraci u Sirotků zrestaurovali badatelé CIMRMANOVY vlastnoruční nástěnné nápisy, v násadě starého krumpáče objevili jeho protihabsburský pamflet "Svou pravdu nebudeme skrývat". A co hlavně: do Prahy odváželo každé auto po jedné z Mistrových dosud neznámých her. Ve škodě 100 L jel POSEL SVĚTLA a ve Fiatu 600 D VIZIONÁŘ. To pro případ, kdyby jedno z vozidel havarovalo a shořelo, aby se alespoň jeden rukopis zachránil. Zachránily se oba a chrám české dramatické tvorby mohl tak být obohacen o dva žulové kameny: CIMRMANOVO science fiction POSEL SVĚTLA a prozíravě varuje před rozvojem vědy a techniky na úkor duše, VIZIONÁŘ pak předjímá nejen vznik 1. světové války, ale i proces kolektivizace zemědělství a znárodňování průmyslu.


Divadlo Járy Cimrmana 7 Lijavec

Divadlo Járy Cimrmana 7 Lijavec Hrají: Jan Hraběta, Zdeněk Svěrák, Jaroslav Weigel, Miloň Čepelka, Petr Brukner
Režie: Ladislav Smoljak
Žánr: Komedie
Detail filmu: Divadlo Járy Cimrmana 7 Lijavec


LIJAVEC - hra s opravdovým deštěm. Když na sklonku života bilancoval CIMRMAN svou uměleckou činnost, došel k neradostnému poznání: ani jedno z děl, která podepsal, nedošlo uznání. A proto se rozhodl ustoupit do anonymity a stát se autorem folklórním. Jasnozřivě rozpoznal, že moderní doba odsoudí k zániku lidovou tvořivost v takových oblastech, jako je národní píseň, pohádka, pověst, přísloví či pranostika. Jediné, co z ústní folklórní tvorby nezemře a zůstane živé, je anekdota. A právě ona hraje významnou roli v jeho hře LIJAVEC.«« Filmy novější | Filmy starší »»

Divadlo Járy Cimrmana 6 Posel Z Liptákova Divadlo Járy Cimrmana 5 Němý Bobeš Divadlo Járy Cimrmana 4 Vražda V Salonním Coupé Divadlo Járy Cimrmana 3 Vyšetřování Ztráty Třídní Knihy Divadlo Járy Cimrmana 2 Hospoda Na Mýtince Divadlo Járy Cimrmana 10 švestka Divadlo Járy Cimrmana 1 Akt Dědictví Aneb Kurvahošigutentag Čtyři Vraždy Stačí Drahoušku Čt Extraliga Ledního Hokeje České Himalájské Dobrodružství 4 Disk Černí Baroni 3 Disky Což Takhle Dát Si špenát Co Je Vám Doktore Broučci 2 Broučci 1 Brak Bony a Klid Bob a Bobek 6 Bob a Bobek 5 Bob a Bobek 4 Bob a Bobek 3 Bob a Bobek 2 Bob a Bobek 1 Bílá Paní Balada Pro Banditu Babí Léto Adriana Adéla Ještě NevečeřelaDiskuse o filmech

Který film se mi líbil a proč?

Můj názor 
Mé jméno    (Věk)
 

Následují názory návštěvníků těchto stránek. Kterýkoli příspěvek může být provozovatelem vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo příspěvky mimo téma, které nejsou povoleny.

ŠTĚPÁNKA (65)15.06.2018 11:33
Jak jse jmenoval herec otík,
ve filmu vesničko ma středisková

Olga (45)25.04.2015 15:07
Sháním film , který se jmenuje Diana poslední cesta, a nikde není možnost jej koupit. V televizi byl již uveden, ale ať se snažím jak chci není nikde k sehnání. Prosím poraďte. Děkuji

Olga (45)25.04.2015 15:04
Sháním film , který se jmenuje Diana poslední cesta, a nikde není možnost jej koupit. V televizi byl již uveden, ale ať se snažím jak chci není nikde k sehnání. Prosím poraďte. Děkuji

12.04.2015 08:56
Yeah bookmaking this wasn't a risky conclusion outstanding post! gdekfdcegffgkgaa

Jenyfer (15)04.11.2014 19:04
Norbit nejlepší komedijka na svetě dá se ježtě sehnat a kde? :

Zdeněk (33)13.08.2014 11:37
sháním film o indiánské dívce, vím jen, že začíná pravděpodobně na H (jméno filmu i jméno dívky) - neví někdo jeho název a kde ho mohu najít? Dík:)

eva (13)14.02.2014 20:35
tak takovej film jsem jeste nevidela.
1:je to zamilovany a to je na tom to nejkrasnejsi

09.02.2014 21:21
Smrtonosna zbran

Václav (14)05.08.2013 16:01
[Doktor Tom 1] Dobrý den prosim vás kdy vyjde Doktor Tom 2.díl.Děkuji.

Andre (51)23.02.2013 19:17
Shaním film Dvacet tisíc mil pod mořem s Jiřím Adamirou nevíte někdo kde jej najít??

Andre (51)23.02.2013 19:13
Shaním film Dvacet tisíc mil pod mořem s Jiřím Adamirou nevíte někdo kde jej najít??

LukasK (29)20.10.2012 09:12
Hodně dobrý filmeček je Šifra mistra Leonarda a Hele vole , kde mám káru.A ještě sháním filmeček s názvem Stmívání nevíte o někom kdo jej měl ??? Děkuji.

JanaS (59)05.04.2012 22:26
Hledám prosím Italské filmy:Včera,dnes a zítra,Chléb,láska a fantazie,Chléb,láska a žárlivost.Nevíte ?

honza (15)15.03.2012 13:04
kobra 11 je dogrý pořad tom a simír

HS13.11.2011 11:31
[Doktor Tom 1] Další díly na CD asi nevyšly v češtině? Na druhou stranu, na webu ČT je uvedeno číslo 26/26 u epizody "Veselé vánoce v Kachní lhotě", těžko říct jestli to znamená že česky vysílali 26 dílů (na tom CD je "jen" 9 dílů)?
Jinak je to britský seriál a v originále se jmenuje "Fetch The Vet". A prý to dávali i na Polské TV...

rona (36)22.08.2011 12:03
vsichni fuj

Vašek29.05.2011 15:16
Nejlepší film je Harry Potter a relikvie smrti! &9829;

oldrich (97)13.04.2011 17:54
chtel sem se podivat

eva (21)20.03.2011 14:58
zemryt mlady

08.03.2011 15:27
norbyt

kaja (20)09.02.2011 16:15
ma tetu filmi barbie

PETR (12)31.12.2010 21:43
Silvestry vradimira menšika . je tam prdal

Petr (20)14.12.2010 18:18
[Jak Vytrhnout Velrybě Stoličku] dobry mno

DiaNA (19)19.08.2010 19:38
hezki filmy podivajte se

VÁŠA (20)02.07.2010 16:27
Já si mislím že můj nejlepší film je spider man.

24.05.2010 13:29
L.klů.lůioůlp

barik (21)06.05.2010 13:26
[Já, Baryk] hlava

vladan (37)16.04.2010 18:50
etoj pěkní film ale nemohu ho zehnat

mila (41)11.04.2010 14:11
[Jak Vytrhnout Velrybě Stoličku] krásný rodinný film na který se ráda kdykoliv podívám

Monika (37)04.04.2010 12:03
Nevite kde bych sehnala slovenskou pohadku zlaty hlas.Děkuji předem

Monika (37)04.04.2010 12:02
Nevite kde bych sehnala slovenskou pohadku zlaty hlas.Děkuji předem

Miii (15)03.04.2010 10:17
nejlepší seríál je The O.C California moc se mi to líbí

katka (13)02.04.2010 11:17
modrá laguna krásný romantický film.brooke sheides dobrá herečka

fatima (42)17.03.2010 13:43
prepacte nevsimla som si ako som napisala ale ten film sa vola chvila pote alebo vztrhnutie

fatima (42)17.03.2010 13:35
vsetky filmi sa mi pacia len jeden film nemozem zohnat jeto film , cvila pote alebo ,vztrhnutie jeto film stitulkami,bola bz som rada kebz mi niekto mohol poslat ten film vdaka .

josef krejčí (45)26.02.2010 18:29
Mě libi válečné některé fimi nikde nejsou vidět jako 2 dilný film brana k domovu boj o dukelský prusmyk český film další Karpaty karpaty rusky film ja to sbiram a mose mi libi.Chtěl bych vědět jesli seto někdy ojevi na dvd nebo v televizi

zdenek (33)10.02.2010 22:15
libil se mi seriál satisfakce na tv barrandov,ale zatím jsem ho nikde v nabídce neviděl,byl by někde k mání?

Markéta (13)02.02.2010 12:05
me zase nejvice bavi agen cody banks toje film

Tomáš (9)30.01.2010 17:22
Zak a Kody

Martinkaa (16)29.12.2009 22:42
10 důvodů, proč tě nenávidím - proč? Protože tomuto filmu nechybí humor, vtip, romantika a napětí:)

Adriena (30)28.12.2009 10:19
AVATAR...uplne super film...totalne ma pohltil a uchvatil ich svet a zivot...odporucam si ho pozriet v 3D

dagmara (57)24.12.2009 13:49
sledovala jsem serial sila lasky na slovenske stanici 1 jak je možne že neni nikde k sehnani cela kazeta děkuji za odpověd

davit (20)21.11.2009 13:06
ja chci filmi od jet li a bruceli a jacki chan a novi horory

(57)16.11.2009 13:38
libi se mě serialy ale je škoda že nemohu sehnat dvd nebo kazetu rodinneho serialu sila lasky z prostředi hotelu fursterhof

Emily (17)09.11.2009 16:03
Ahoj nevíte kde bych sehnala film The Haunting Hour: Dont Think About It s Emily Osment???Děkuji

simona (11)08.11.2009 11:50
líbí se mi peklo sm princeznou protože tam jsou čerti

honza janku (90)08.11.2009 11:49
líbí se mi peklo sm princeznou protože tam jsou čerti

08.11.2009 11:47
peklo s princeznou

pavla (45)08.11.2009 08:39
Dobrý den´,sháním Příběh lviceElsy...neporadí mi´někdo díky pava

01.11.2009 10:29
[Hurvínkův Rok] krása nahrávejte cd dál

 starší>> 

1 50 100 150 240


DVD Filmy - co lze o nich říci
Filmy na DVD jsou, díky současným velmi nízkým cenám stolních DVD přehrávačů, již plnohodnotným spotřebním standardem. DVD filmy vynikají zvláště svou vysokou kvalitou obrazu a zvuku. Této kvality je u DVD filmu dosaženo digitálním záznamem obrazové a zvukové informace na DVD medium. Pokud původní obraz a zvuk neobsahují šum, neobsahuje šum ani záznam DVD filmu, neboť záznam je natvrdo vylisován do média. Oproti tomu u magnetickému pásku kazety VHS se do záznamu promítá aktuální kvalita pásku. Kvalita záznamu tedy u kazet potupně klesá, neboť na sebe namotaný zmagnetizovaný pásek se vzájemně nepříznivě demagnetizuje. Při přehrávání kazety se rovněž pásek pozvolna odírá a s ním tedy i uložená informace.
DVD filmy si svou kvalitu zachovávají, neboť díky využití DVD technologie záznamu na disk je záznam současně opatřen opravnými kódy, s jejichž pomocí přehrávač případný nečitelný záznam dopočítá z okolních datových informací. DVD film i s významněji poškozeným médiem je schopen stále vypadat bezchybně, protože se z digitálního záznamu chybějící číselné informace dopočítají, ačkoli se na médiu již fyzicky nevyskytují. Tyto opravné informace jsou uloženy na protilehlé straně média, neboli dostatečně daleko od případného místa poškození.
DVD filmy rovněž umožňují zaznamenání několika zvukových stop, které je možné dle výběru přehrávat k základnímu obrazu. S koupí DVD filmu si tedy například člověk rovněž kupuje daný film v původním znění a současně s českým dabingem. Pokud sám dává přednost původnímu znění, ale manželka nebo děti potřebují české znění, člověk pokryje oba požadavky za jednu cenu. Ve zvukové stopě DVD filmu se zpravidla objevují i verze s prostorovým zvukem 5.1, které jsou určeny pro domácí kina s technologií podporující přehrávání stereo zvuku včetně jednoho středového, zadního stereo zvuku a jednoho subwooferu pro velmi hluboké tóny. Jinými slovy 5.1 znamená pět prostorových reproduktorů plus jeden subwoofer pro hloubky.
DVD film může být současně opatřen titulky v mnoha jazycích, které jsou rovněž uloženy extra a přehrávač je teprve podle potřeby přimíchává do původního obrazu. Zajímavostí technologie DVD filmů je možnost zaznamenat na médium několik dějových linií vedle sebe a přehrávat divákem zvolenou. Této možnosti se u klasických filmů prakticky nevyužívá, neboť mají vždy jen jednu přesně definovanou dějovou linii, která je následně promítána v kině.
Záznam DVD filmu může (ale také nemusí) být zakódován, aby jej nebylo možné přehrát v jiné části světa, než pro jakou byl určen do prodeje. Česká republika spadá pod REGION 2. DVD filmy z jiného regionu rovněž zcela nepochybně nikdy neobudou obsahovat české titulky.webmaster


Informace o filmech jsou oficiální informace o filmu poskytované distributorem. Autorská práva na DVD obaly vlastní příslušný vydavatel. Tato filmová databáze může obsahovat chyby, neměla by být užívána jako referenční zdroj dat.

TV show: Trosečník SuperStar 3 VyVolení 2
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti