DVD Filmy
Divadlo J.Cimrmana 1- Akt - video filmy - filmy na DVD - DVD obaly - popisy - názory
DVD Filmy : # A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z   V kině : Filmy v kinech   Blu-ray : Blu-ray Filmy
Novinky
Filmový věstník na email:

Nové filmy a soundtracky
zasílatukončit

Divadlo J.Cimrmana 1- Akt

Divadlo J.Cimrmana 1- Akt Hrají: Jaroslav Weigel, Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jan Hraběta, Miloň Čepelka
Režie: Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak
Žánr: Kolekce a dárkové balení
Diskuse: Co na film říkáte?

Slovo upravovatele: Jednoaktová hra Úžas žandarma Kovandy, kterou uvádíme pod kratším názvem AKT, byla napsána v letech 1910-11. Za Cimrmanova života byla provedena, pokud víme, pouze jednou, a to v roce 1913 u příležitosti otevření restaurace Labuť v Tanvaldu. Hra se zdála tehdejším divákům cynická, vulgární, nepravděpodobná a málo vlastenecká, takže zcela propadla. Při vzpomínkovém projevu nad hrobem Ladislava Stroupežnického CIMRMAN řekl: Moje dramata, Mistře, setkávají se s ještě hlubším nepochopením než vaši Naši furianti. Já však věřím, že náš národ si nakonec jako vždycky dá říci a oba nás pochopí. Jeho slova se naplnila až naší premiérou v roce 1967 na jevišti Malostranské besedy. Má adaptace posunula hru do současnosti, jinak jsem nedělal podstatnějších změn, až na dva případy: místo bouchnu dávám výstižnější praštím a místo Žílova zvolání Chlapci, táhněte zase po svých dávám výmluvnější Chlapci, , mám z vás radost. Zdeněk Svěrák.
DVD filmy - Český Telecom extraliga ledního hokeje 2002/2003 Svádění Mravenčí Polepšovna Lední Medvídek 2: Tajemný Ostrov Hadi V Letadle Rock Podvraťáků Podvodníci z New Jersey FilmX Nezapomenutelné Dětství Pustina Černá Dahlia

Diskuse o DVD filmu Divadlo J.Cimrmana 1- Akt

Co byste k filmu Divadlo J.Cimrmana 1- Akt řekli ostatním?

Můj názor 
Mé jméno    (Věk)
 

Následují názory návštěvníků těchto stránek. Kterýkoli příspěvek může být provozovatelem vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo příspěvky mimo téma, které nejsou povoleny.

seznamka


DVD film Divadlo J.Cimrmana 1- Akt | webmaster


Informace o filmech jsou oficiální informace o filmu poskytované distributorem. Autorská práva na DVD obaly vlastní příslušný vydavatel. Tato filmová databáze může obsahovat chyby, neměla by být užívána jako referenční zdroj dat.
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti