DVD Filmy
Příběh filmu: Odysea 4DVD - video filmy - filmy na DVD - DVD obaly - popisy - názory
DVD Filmy : # A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z   V kině : Filmy v kinech   Blu-ray : Blu-ray Filmy
Novinky
Filmový věstník na email:

Nové filmy a soundtracky
zasílatukončit

Příběh filmu: Odysea 4DVD

Příběh filmu: Odysea 4DVD Původní název: The Story of Film: An Odyssey
Režie: Mark Cousins
Žánr: Dokument, Historický
Diskuse: Co na film říkáte?

Příběh filmu: Odysea, adaptace Cousinsovy stejnojmenné knihy, je patnáctihodinový dokumentární snímek, který navštěvuje klíčová místa historie filmu; od Hollywoodu po Bombaj, od Hitchcockova Londýna po vesnici, kde byl natočen Pather panchali; přináší rozhovory s legendárními filmaři a herci.Dokument se zbývá vývojem filmu. Popisuje vzrušení z němého filmu, vznik Hollywoodu a systému hvězd, umělecký rozvoj filmu v Rusku, Japonsku, Německu, ve Francii, Itálii, v Británii, Skandinávii, v USA a v dalších zemích.Přináší profily skvělých filmových herců, vykresluje revoluci způsobenou zvukovým filmem a dokumentuje, jak 2. světová válka nejen motivovala ke vzniku komedií, ale přinesla na stříbrné plátno i nový realismus. Procházíme světem 50. let, abychom se přesvědčili o univerzálnosti filmového jazyka.Objevujeme moderní film zrozený v napětí a nejistotě, i vznik skvělých nových vln. Sledujeme, jak z různých experimentů vznikl komerční film, který svými speciálními efekty nadchl především mladé diváky. Mapujeme, jaký vliv na film mělo video a jak s těmito výzvami bojovali nejlepší režiséři planety. Zastavujeme se až v digitálním období, s novými hvězdami, novými generacemi a novými formami natáčení a sledování filmů.Tento film hovoří o průkopnících. O lidech, kteří film skutečně milovali, stvořili ho a neustále ho zdokonalovali. Vypráví prostřednictvím jejich očí. Není o ekonomice filmového průmyslu, ani o marketingu. Klade si otázky: Kteří filmaři byli – bez ohledu na období – nejdynamičtější na planetě? Jaké druhy filmů natáčeli? Jak pokročili?Každá epizoda filmu se natáčela v jiné zemi a svou atmosférou nám připomíná, že filmy se zabývají skutečným světem. Budeme mít pocit, že jsme skutečně procestovali celý svět.Dokument Marka Cousinse se stal ve Velké Británii filmovou událostí roku 2011.Epizody Disk 1.Epizoda 1. Zrod filmu (1900 – 1920)Epizoda 2. Hollywoodský sen (20. léta 20. st.)Epizoda 3. Expresionismus, impresionismus a surrealismus: Zlatý věk světové kinematografie (20. léta 20. st.)Disk 2.Epizoda 4. Příchod zvukuEpizoda 5. Poválečná kinematografie (40. léta 20. st.)Epizoda 6. Sex a melodrama (50. léta 20. st.)Epizoda 7. Evropská nová vlna (60. léta 20. st.)Disk 3.Epizoda 8. Noví režiséři, nové formy (60. léta 20. st.)Epizoda 9. Americká kinematografie 70. let 20. stoletíEpizoda 10. Filmy měnící svět (70. léta 20. st.)Epizoda 11. Příchod multiplexů a střední proud v Asii (70. léta 20. st.)Disk 4.Epizoda 12. Boj o moc: protest ve filmu (80. léta 20. st.)Epizoda 13 Nové hranice: Světová kinematografie v Africe, Asii, , Latinské Americe (90. léta 20. st.)Epizoda 14 Nový americký nezávislý film a digitální revoluce (90. léta 20. st.)Epizoda 15 Kinematografie dnes a v budoucnosti (začátek 21. století)
DVD filmy - Teorie velkého třesku 9.série 3DVD Mia Madre Pat a Mat ...A je to! Na venkově Strašidla Julieta Thajsko Expedice Rejnok Vzkaz v láhvi (Případy oddělení Q) Sebemilenec Pařba v Pattayi Tři oříšky pro Popelku (Digitálně restaurovaná verze)

Diskuse o DVD filmu Příběh filmu: Odysea 4DVD

Co byste k filmu Příběh filmu: Odysea 4DVD řekli ostatním?

Můj názor 
Mé jméno    (Věk)
 

Následují názory návštěvníků těchto stránek. Kterýkoli příspěvek může být provozovatelem vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo příspěvky mimo téma, které nejsou povoleny.

seznamka


DVD film Příběh filmu: Odysea 4DVD | webmaster


Informace o filmech jsou oficiální informace o filmu poskytované distributorem. Autorská práva na DVD obaly vlastní příslušný vydavatel. Tato filmová databáze může obsahovat chyby, neměla by být užívána jako referenční zdroj dat.
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti