DVD Filmy
Sloní Muž - video filmy - filmy na DVD - DVD obaly - popisy - názory
DVD Filmy : # A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z   V kině : Filmy v kinech   Bazar : Inzerce   Blu-ray : Blu-ray Filmy   Prodej : DVD Filmy
Novinky
Filmový věstník na email:

Nové filmy a soundtracky
zasílatukončit

Sloní Muž

Sloní Muž Původní název: Elephant Man
Žánr: Drama
Diskuse: Co na film říkáte?
prodej dvd Prodej DVD Sloní Muž

SLONÍ MUŽ. Já nejsem zvíře! Jsem lidská bytost! Já ... jsem ... muž! Příběh o odvaze a lidské důstojnosti byl natočen podle skutečných událostí. Osud Johna Merricka, "SLONÍHO MUŽE", který skutečně žil na přelomu století, je líčen s akcentem na humanistické vyznění příběhu jeho utrpení. Osud nešťastného "SLONÍHO MUŽE", opovrhovaného, vysmívaného, zkoumaného jako přírodní zvláštnost, nakonec i hýčkaného, avšak nikoli chápaného ve svém lidství, vrcholí Merrickovou dobrovolnou smrtí, jíž tragický hrdina demonstroval svou touhu být "alespoň jednou člověkem" - ulehl ke spánku v poloze na zádech, ačkoli věděl, , že jeho znetvoření mu tak přivodí udušení. Roli "SLONÍHO MUŽE" vytvořil v důmyslné masce John Hurt.


internetový obchod

DVD filmy - Pouta Války Pád Třetí říše Orka Zabiják Let Fénixe Kód Navajo Hlava V Olacích Hartova Válka Elektra Cotton Club Bokovka

Diskuse o DVD filmu Sloní Muž

Co byste k filmu Sloní Muž řekli ostatním?

Můj názor 
Mé jméno    (Věk)
 

Následují názory návštěvníků těchto stránek. Kterýkoli příspěvek může být provozovatelem vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo příspěvky mimo téma, které nejsou povoleny.

Pája (27)28.09.2009 23:08
Viděla jsem tento snímek,když jsem byla náctiletá,-už nevím,kolik mi bylo..určitě stojí
za to ho zhlédnout už jen proto,že byl natočen
podle skutečné události.Po druhé bych ho už asi
vidět nechtěla...smutný konec příběhu.

nikolka (15)29.06.2008 19:16
parada...smutny..:(ale pecka;)

20.08.2007 08:41
to jsem neviděla ještě

Lenny (17)06.07.2007 01:31
Opravdu geniální scénické zpracování a geniální stovky dalších věcí, které opravdu nemá cenu tady vyjmenovávat a hodnotit, to se prostě musí vidět...každý, kdo má rád dobré filmy by ve vlastním zájmu měl tenhle snímek shlédnout.

Jakub (16)04.06.2007 20:31
Jeden z nejlepších filmů, které jse měl tu čest shlédnout (obzvlášť u tohoto snímku se hodí slovo "čest" poznamenat) a jistě nejlepší film Davida Lynche, kterého mám rád i pro Modrý samet nebo Zběsilost v srdci - kdo zná, potvrdí mi, že ve společnosti těchto dvou snímků působí Sloní muž nezvykle "normálně", přestože v porovnání s ostatními "běžnými" filmy rozhodně jako mainstream nevypadá. Hodí se připomenout nádhernou černobílou kameru Frederika Elmese (u Modrého sametu už jen jako fotograf), dodávající filmu expresivní tón, souznící s Merrickovým osudem, a hlavně nezapomenutelný výkon sira Anthonyho Hopkinse - když to viděl režisér Jonathan Demme (Philadelphia), obsadil ho do role dr. Hannibala Lectera ve svém připravovaném Mlčení jehňátek.

seznamka


DVD film Sloní Muž | webmaster


Informace o filmech jsou oficiální informace o filmu poskytované distributorem. Autorská práva na DVD obaly vlastní příslušný vydavatel. Tato filmová databáze může obsahovat chyby, neměla by být užívána jako referenční zdroj dat.
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti