DVD Filmy
Útok lehké kavalerie - video filmy - filmy na DVD - DVD obaly - popisy - názory
DVD Filmy : # A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z   V kině : Filmy v kinech   Blu-ray : Blu-ray Filmy
Novinky
Filmový věstník na email:

Nové filmy a soundtracky
zasílatukončit

Útok lehké kavalerie

Útok lehké kavalerie Původní název: The Charge of the Light Brigade
Diskuse: Co na film říkáte?

Satira o viktoriánské Anglii v době války ukazuje v plné nahotě rozdíly mezi aristokracií a nejnižšími společenskými vrstvami. Herecký koncert VANESSY REDGRAVEOVÉ (ZVůTŠENINA, JULIE) a JOHNA GIELGUDA (JULIUS CAESAR, STÍHAČI, NA START!). Během neblahého nasazení britských jednotek v Balaklavě během Krymské války byli věrní vojáci, kteří slepě poslouchali rozkazy, posláni na jistou smrt. Příběh byl již předtím čtyřikrát zfilmován, zde však tvoří vlastní událost pouze jakýsi dodatek k hlavní zápletce. Filmem proniká otevřeně protiválečný a satirický nádech. Působivě jsou zobrazeny také vlastnosti jako fanatismus, odhodlání a slepá podřízenost, které způsobily smrt stovek vojáků.

Charge of the Light Brigade, Velká Británie

Hrají: John Gielgud, Vanessa Redgrave, Trevor Howard, Harry Andrews, Jill Bennett, David Hemmings
Scénář: Charles Wood
Režie: Tony Richardson

DVD údajeObraz: BAREVNÝ 2.35:1 (16:9)
Zvuk:český DD 2.0, , anglický DD 2.0
Stopáž: 125 minut
Titulky:české
VELKÁ BRITÁNIE 1968
DVD filmy - Smrt miluje přesnost Homeboy Dva gladiátoři Padlí hrdinové Hlasy padlých studentů: Poslední kamarádi Kukuřičné děti: Přízrak města Kukuřičné děti: Poslední oběť Likvidace 5. DVD Likvidace 3. DVD Likvidace 2. DVD

Diskuse o DVD filmu Útok lehké kavalerie

Co byste k filmu Útok lehké kavalerie řekli ostatním?

Můj názor 
Mé jméno    (Věk)
 

Následují názory návštěvníků těchto stránek. Kterýkoli příspěvek může být provozovatelem vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo příspěvky mimo téma, které nejsou povoleny.

seznamka


DVD film Útok lehké kavalerie | webmaster


Informace o filmech jsou oficiální informace o filmu poskytované distributorem. Autorská práva na DVD obaly vlastní příslušný vydavatel. Tato filmová databáze může obsahovat chyby, neměla by být užívána jako referenční zdroj dat.
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti