DVD Filmy
Vltava V Obrazech 1-9 - video filmy - filmy na DVD - DVD obaly - popisy - názory
DVD Filmy : # A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z   V kině : Filmy v kinech   Blu-ray : Blu-ray Filmy
Novinky
Filmový věstník na email:

Nové filmy a soundtracky
zasílatukončit

Vltava V Obrazech 1-9

Vltava V Obrazech 1-9 Původní název: Vltava v obrazech 1 (1-9)
Žánr: Naučný
Diskuse: Co na film říkáte?

Vltava od pramene k Čertovým proudům. Kapky se slévají v pramen, který se rozbíhá po šumavských svazích, cestou nabírá další pramínky, potůčky a potoky. Nejprve se jmenuje Černý potok, pak Teplá Vltava a od soutoku se Studenou Vltavou už jenom Vltava. Kus nedotčené, romantické krajiny... ale jen k Nové Peci, kde řeka mizív obrovském lipenském jezeře. Stavba přehrady a elektrárny zatopila řeku v délce více než čtyřiceti kilometrů a s krásnou přírodou vzaly zasvé i vesnice, kostely, mlýny i průmyslové podniky - například tuhové závody v Černé v Pošumaví.Patrně ta stavba vodního díla byla nevyhnutelná a má prý i mnohé klady, ale existují i jiné názory. Mohlo však být ještě hůř - existuje plán ing. Daniela z roku 1892, který rovněž počítal s přehradní hrází u Lipna, která ovšem měla být mnohem vyšší, než ta dnešní. Mělo tak vzniknout obrovské jezero, které by zasahovalo až do Rakouska a v zátopě by se ocitly také Volary i území kolem soutoku Teplé a Studené Vltavy. Ostatně, ve třetí části pořadu si tu mapu můžete prohlédnot. Pod přehradou se z jezera opět stane řeka, ale jen na nějakých 9 kilometrů, které však stojí zato. Ano, , jsou to Čertovy proudy a Čertova stěna.
DVD filmy - Requiem Pro Panenku Dějiny Ruského Letectví Kolekce Harry Potter 1-4 ( 8disků) Superman Se Vrací Mission Impossible 3 X-men Trilogie Jen Trošku štěstí Rychle a Zběsile 3: Tokijská Jízda Zamoření Svět Polly

Diskuse o DVD filmu Vltava V Obrazech 1-9

Co byste k filmu Vltava V Obrazech 1-9 řekli ostatním?

Můj názor 
Mé jméno    (Věk)
 

Následují názory návštěvníků těchto stránek. Kterýkoli příspěvek může být provozovatelem vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo příspěvky mimo téma, které nejsou povoleny.

seznamka


DVD film Vltava V Obrazech 1-9 | webmaster


Informace o filmech jsou oficiální informace o filmu poskytované distributorem. Autorská práva na DVD obaly vlastní příslušný vydavatel. Tato filmová databáze může obsahovat chyby, neměla by být užívána jako referenční zdroj dat.
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti